Brass Round Beaded Locknut - 1/4 IP - 9/16" Diameter - 11/64" Thick - Unfinished
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2227 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.16.0045 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Unfinished |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Diameter | 0.56" |
| Dimensions | DIA: 0.56" |
| Each Quantity | 1 |
| Case Quantity | 1000 |
| Catalog Description | Brass Round Beaded Locknut - 1/4 IP - 9/16" Diameter - 11/64" Thick - Unfinished |
| Description | 1/4IP BR RD BEADED LOCKNUT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2227.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Brass Round Beaded Locknut 1/4 IP 9/16" D |