BLACK MINI ROCKER SW ZE200
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1947 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.50.9065 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Voltage | 125/250 |
| Finish | Black |
| Bushing | Snap-In |
| Strip | 3/4" |
| Switch Type | On-Off (small) |
| Wire Cord Length | 6" |
| Dimensions | L: 0.69" x W: 0.44" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923819473 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 10.8" |
| Case Width | 10.3" |
| Case Height | 8.5" |
| Case Weight | 6.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.5472 |
| Catalog Description | BLACK MINI ROCKER SW ZE200 |
| Description | BLACK MINI ROCKER SW ZE200 |
| Wire Length | 6" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1947.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.03 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Leads | No |
| Voltage Text | Dual Voltage |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | On-Off Phenolic Rocker Switch w/Dot |