WHITE ROCKER ON/OFF LIGHTED SW
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1820 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.50.9065 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Voltage | 125/250 |
| Finish | White |
| Bushing | Snap-In |
| Strip | 3/4" |
| Switch Type | Lighted On-Off |
| Wire Cord Length | 9" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923818209 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 12.99" |
| Case Width | 9.45" |
| Case Height | 7.09" |
| Case Cubic Ft. | 0.5037 |
| Catalog Description | WHITE ROCKER ON/OFF LIGHTED SW |
| Description | WHITE ROCKER ON/OFF LIGHTED SW |
| Wire Length | 9" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1820.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.05 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Leads | No |
| Voltage Text | Dual Voltage |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | On-Off Phenolic Rocker Switch w/Dot |