Halogen Socket w/Metal Plate & 2 Mounting Holes GX5.3 Base
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1813 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 750 |
| Finish | Not Specified |
| Wire Cord Length | 12" |
| Diameter | 1.25" |
| Dimensions | L: 1.25" x W: 1.25" x H: 0.38" x DIA: 1.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923818131 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 18.5" |
| Case Width | 9" |
| Case Height | 7" |
| Case Weight | 16.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.6745 |
| Catalog Description | Halogen Socket w/Metal Plate & 2 Mounting Holes GX5.3 Base |
| Description | F HAL. SKT W/ METAL PLT W/12" |
| Wire Length | 12" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1813.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.043 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Halogen Socket Metal Plate GX5.3 Base |