Push-In Terminal - No Paper Liner - 6" Height - Flange Type - Single Leg - 1/8 IP - Inside Extrusion - 3/4" Diameter - 75W - 125V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1719 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 75 |
| Finish | Not Specified |
| Hickey | 1/8 IP Inside Extrusion Single Leg |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | L: 0.75" x W: 0.75" x H: 6" x DIA: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923817196 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 12.28" |
| Case Width | 10.31" |
| Case Height | 8.94" |
| Case Weight | 12.96 |
| Case Cubic Ft. | 0.655 |
| Catalog Description | Push-In Terminal - No Paper Liner - 6" Height - Flange Type - Single Leg - 1/8 IP - Inside Extrusion - 3/4" Diameter - 75W - 125V |
| Description | 6" FLANGE CANDELABRA SKT W/1/8 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1719.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.05 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Push-In Terminal 6" Height 75W 125V |