Steel "S" Cluster - For Medium or Candelabra - Nickel Finish - No Wire - 7" Centers - 1/8 IP Top And 1/4 IP Bottom
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1636 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Nickel |
| Cap | 1/8 IPS |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923816366 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 22.05" |
| Case Width | 14.96" |
| Case Height | 17.13" |
| Case Weight | 32.5 |
| Case Cubic Ft. | 3.27 |
| Catalog Description | Steel "S" Cluster - For Medium or Candelabra - Nickel Finish - No Wire - 7" Centers - 1/8 IP Top And 1/4 IP Bottom |
| Description | NICKEL STEEL S CLUSTER -NOWIRE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1636.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.32 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Steel S Cluster For Medium or Candelabra Nickel Finish No Wider |