Steel "S" Cluster - For Medium or Candelabra - Nickel Finish - Inside Wiring Only - 6" Centers - 1/8 IP Top And Bottom
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1706 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Nickel |
| Cap | 1/8 IPS |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Case UPC | 10045923817066 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 25.98" |
| Case Width | 14.57" |
| Case Height | 8.66" |
| Case Weight | 35 |
| Case Cubic Ft. | 1.897 |
| Catalog Description | Steel "S" Cluster - For Medium or Candelabra - Nickel Finish - Inside Wiring Only - 6" Centers - 1/8 IP Top And Bottom |
| Description | NIC CANDELABRA S-CLUSTER STEEL |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1706.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.65 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Steel S Cluster Nickel Finish |