Interior Mechanism With Screw Terminals - 150W Full Range Dimmer With Ivory Knob And Paper Liner - 150W - 120V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1477 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8533.39.0040 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | RU |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 150 |
| Finish | Not Specified |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923814775 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 17.4" |
| Case Width | 13.07" |
| Case Height | 12.28" |
| Case Weight | 31.108 |
| Case Cubic Ft. | 1.6161 |
| Catalog Description | Interior Mechanism With Screw Terminals - 150W Full Range Dimmer With Ivory Knob And Paper Liner - 150W - 120V |
| Description | 150W FULL RANGE TURN KNOB INT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1477.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.063216 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Interior Mechanism 150W Full Range Dimmer |