Aluminum Caps With Paper Liner - 1/8 IPS Sideout Hole - Less Set Screw - Brite Gilt Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1419 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Aluminum |
| Finish | Brite Gilt |
| Cap | 1/8 IPS |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner Quantity | 100 |
| Case UPC | 10045923814195 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 10.31" |
| Case Width | 10.31" |
| Case Height | 9.72" |
| Case Weight | 6.6 |
| Case Cubic Ft. | 0.5979 |
| Catalog Description | Aluminum Caps With Paper Liner - 1/8 IPS Sideout Hole - Less Set Screw - Brite Gilt Finish |
| Description | 1/8 CAP W/SIDE OUTLET BG LSS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1419.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.01 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Aluminum Caps with Paper Liner 1/8 IPS Sideout Hole Less Set |