Aluminum Cap With Paper Liner - 1/8 IP Less Set Screw - Nickel Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1215 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Aluminum |
| Finish | Nickel |
| Cap | 1/8 IPS |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923812153 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 15.43" |
| Case Width | 14.65" |
| Case Height | 7.36" |
| Case Weight | 17.6 |
| Case Cubic Ft. | 0.9628 |
| Catalog Description | Aluminum Cap With Paper Liner - 1/8 IP Less Set Screw - Nickel Finish |
| Description | NI ALUM 1/8 IPS CAP LSS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1215.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.02 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Aluminum Cap with Paper Liner 1/8 IP Less Set Screw Nickel |