Push-in Terminal - No Paper Liner - 3" Height - Full Threaded - Single Leg - 1/8 IP - Inside Extrusion - 3/4" Diameter - 75W - 125V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1304 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 75 |
| Finish | Not Specified |
| Hickey | 1/8 IP Inside Extrusion Single Leg |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | L: 0.75" x W: 0.75" x H: 3" x DIA: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923813044 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 10.31" |
| Case Width | 10.31" |
| Case Height | 6.38" |
| Case Cubic Ft. | 0.3925 |
| Catalog Description | Push-in Terminal - No Paper Liner - 3" Height - Full Threaded - Single Leg - 1/8 IP - Inside Extrusion - 3/4" Diameter - 75W - 125V |
| Description | 3" CAND SKT FULL THREAD PUSH I |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1304.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Push-in Terminal No Paper Liner 3" Height Full Threaded Singl |