Aluminum Shell And Cap With Paper Liners - 1/8 IP With Set Screw - Brite Gilt Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1242 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Aluminum |
| Finish | Brite Gilt |
| Cap | 1/8 IPS |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923812429 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 15.43" |
| Case Width | 14.65" |
| Case Height | 7.36" |
| Case Weight | 14.146 |
| Case Cubic Ft. | 0.9628 |
| Catalog Description | Aluminum Shell And Cap With Paper Liners - 1/8 IP With Set Screw - Brite Gilt Finish |
| Description | BG CAP 1/8 WSS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1242.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.015146 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Aluminum Shell and Cap with Paper Liners 1/8 IP with Set Screw |