1/2" Finial - Zinc Die Cast 1/4-28 - Nickel Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1182 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Nickel Plated |
| Thread | 1/4-27 Thread |
| Dimensions | W: 0.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923811825 |
| Inner Quantity | 125 |
| Inner Weight | 5.47 |
| Case UPC | 10045923811828 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 8.27" |
| Case Width | 8.27" |
| Case Height | 5.71" |
| Case Weight | 37.7 |
| Case Cubic Ft. | 0.226 |
| Catalog Description | 1/2" Finial - Zinc Die Cast 1/4-28 - Nickel Finish |
| Description | 1/2" NICKEL FINISH FINIAL |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1182.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.038699244 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1/2" Finial Zinc Die Cast 1/4-28 Nickel Finish |