8 Ga. Chain - Brass Finish - 100 ft. to Reel - 1 Reel To Master - 35lbs Max
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=79-209 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7315.89.5000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Brass |
| Gauge | 8 |
| Gauge Type | Chain |
| Max Load | 35 |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923792097 |
| Case Quantity | 1 |
| Case Length | 9.055" |
| Case Width | 9.055" |
| Case Height | 7.48" |
| Case Weight | 17.37 |
| Case Cubic Ft. | 0.3549 |
| Catalog Description | 8 Ga. Chain - Brass Finish - 100 ft. to Reel - 1 Reel To Master - 35lbs Max |
| Description | 100' REEL CHAIN POL BR 8 GAUGE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 79-209.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 15.88 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 8 Ga. Chain Brass Finish 100 ft. to Reel 1 Reel To Master 35l |
| Shipping Tier | 1 |