14 inch U-Bend Shade - Horizontal Hole Centered from end - White - 1/8 Slip
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-379 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| Finish | White |
| Shade Shape | U Channel |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923503792 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 9.5" |
| Case Width | 16.5" |
| Case Height | 15.75" |
| Case Weight | 6.77 |
| Case Cubic Ft. | 1.4287 |
| Catalog Description | 14 inch U-Bend Shade - Horizontal Hole Centered from end - White - 1/8 Slip |
| Description | 14" WHITE U BEND CHANNEL |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-379.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 6 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 14" U-Bend Shade White |