7 inch U-Bend Shade - Vertical Hole 1-3/4 inches from end - White - 1/8 Slip
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-378 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| Finish | White |
| Shade Shape | U Channel |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923503785 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 9.5" |
| Case Width | 10" |
| Case Height | 15.75" |
| Case Weight | 3.73 |
| Case Cubic Ft. | 0.8659 |
| Catalog Description | 7 inch U-Bend Shade - Vertical Hole 1-3/4 inches from end - White - 1/8 Slip |
| Description | 7" U BEND WHITE CHANNEL |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-378.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 3 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 7" U-Bend Shade White 1/8 Slip |