24 inch U-Channel Shade - Horizontal Hole Centered 6-1/2 inch From End - 1/8 White Slip
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-236 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| Material | Glass |
| Finish | Diamond / White |
| Shade Shape | U Channel |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923502368 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 15.5" |
| Case Width | 24.75" |
| Case Height | 13.25" |
| Case Weight | 21.6 |
| Case Cubic Ft. | 2.9416 |
| Catalog Description | 24 inch U-Channel Shade - Horizontal Hole Centered 6-1/2 inch From End - 1/8 White Slip |
| Description | 24" U BEND WHT PATTERN |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-236.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 1.8 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 24" U-Channel Shade 1/8 White Slip |