2' - Track - Brushed Nickel Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=TR126 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/TR126_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4020 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | UL |
| Location Rating | Dry |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| CA Prop 65 | Lead |
| Voltage | 120 |
| Material | Aluminum |
| Finish | Brushed Nickel |
| Dimensions | L: 24" x W: 1.31" x H: 0.63" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0326 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923421263 |
| Case Quantity | 6 |
| Case Length | 25.75" |
| Case Width | 6.25" |
| Case Height | 4.5" |
| Case Weight | 6 |
| Case Cubic Ft. | 0.4191 |
| Catalog Description | 2' - Track - Brushed Nickel Finish |
| Description | 2' TRACK BRUSHED NICKEL FINISH |
| UNSPSC | 39111508 |
| Image File Name | TR126.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 25 |
| Each Width In. | 1.5 |
| Each Height In. | 1.5 |
| Each Weight Lb. | 1.5 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| UL Application | Track |
| For Use With | TH300 |
| For Use With | TH301 |
| For Use With | TH302 |
| For Use With | TH303 |
| For Use With | TH304 |
| For Use With | TH305 |
| For Use With | TH306 |
| For Use With | TH307 |
| For Use With | TH308 |
| For Use With | TH309 |
| For Use With | TH310 |
| For Use With | TH311 |
| For Use With | TH314 |
| For Use With | TH317 |
| For Use With | TH323 |
| For Use With | TH324 |
| For Use With | TH327 |
| For Use With | TH328 |
| For Use With | TH331 |
| For Use With | TH357 |
| For Use With | TH363 |
| For Use With | TH367 |
| For Use With | TH405 |
| For Use With | TH407 |
| For Use With | TH415 |
| For Use With | TH417 |
| For Use With | TH425 |
| For Use With | TH427 |
| For Use With | TH435 |
| For Use With | TH437 |
| For Use With | TH445 |
| For Use With | TH447 |
| For Use With | TH455 |
| For Use With | TH457 |
| For Use With | TH465 |
| For Use With | TH467 |
| For Use With | TH475 |
| For Use With | TH477 |
| For Use With | TK407 |
| For Use With | TK417 |
| For Use With | TK427 |
| For Use With | TH753 |
| For Use With | TH756 |
| For Use With | TH763 |
| For Use With | TH766 |
| For Use With | TH672 |
| For Use With | TH675 |
| For Use With | TH300;TH301;TH302;TH303;TH304;TH305;TH306;TH307;TH308;TH309;TH310;TH311;TH314;TH317;TH323;TH324;TH327;TH328;TH331;TH357;TH363;TH367;TH405;TH407;TH415;TH417;TH425;TH427;TH435;TH437;TH445;TH447;TH455;TH457;TH465;TH467;TH475;TH477;TK407;TK417;TK427;TH75 |
| Accessories | TP242 |
| Accessories | TP243 |
| Accessories | TP145 |
| Accessories | TP147 |
| Accessories | TP149 |
| Accessories | TP151 |
| Accessories | TP153 |
| Accessories | TP155 |
| Accessories | TP157 |
| Accessories | TP168 |
| Accessories | TP170 |
| Accessories | TP172 |
| Accessories | TP179 |
| Accessories | TP280 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 2 Track Brushed Nickel Finish |