Flexible Connector - Brown Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=TP209 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/TP209_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cETLus |
| Location Rating | Dry |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| CA Prop 65 | Lead |
| Voltage | 120 |
| Material | Plastic |
| Finish | Brown |
| Dimensions | L: 10" x W: 1.50" x H: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0694 |
| Pack Type | Box |
| Case UPC | 10045923422093 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 22" |
| Case Width | 21.75" |
| Case Height | 9.5" |
| Case Weight | 27 |
| Case Cubic Ft. | 2.6306 |
| Catalog Description | Flexible Connector - Brown Finish |
| Description | FLEXIBLE CONNECTOR BROWN |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | TP209.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 1.5 |
| Each Width In. | 8 |
| Each Height In. | 10 |
| Each Weight Lb. | 1 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| UL Application | Track |
| For Use With | TH341 |
| For Use With | TH342 |
| For Use With | TH343 |
| For Use With | TH344 |
| For Use With | TH345 |
| For Use With | TH346 |
| For Use With | TH347 |
| For Use With | TH348 |
| For Use With | TH349 |
| For Use With | TH351 |
| For Use With | TH352 |
| For Use With | TH358 |
| For Use With | TH364 |
| For Use With | TH368 |
| Accessories | TR131 |
| Accessories | TR132 |
| Accessories | TR133 |
| Accessories | TR134 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Flexible Connector Brown Finish |