Drop Ceiling T-Bar Track Clips - For Attaching Track Lighting To Drop Ceilings - 4 Pc.
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=TP185 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Metal |
| Finish | Metal Plain |
| Dimensions | L: 1.50" x W: 0.50" x H: 0.88" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0004 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 4 |
| Case UPC | 10045923101851 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 9" |
| Case Width | 6" |
| Case Height | 6" |
| Case Weight | 32 |
| Case Cubic Ft. | 0.1875 |
| Catalog Description | Drop Ceiling T-Bar Track Clips - For Attaching Track Lighting To Drop Ceilings - 4 Pc. |
| Description | T BAR TRACK CLIP 4 PCS PER BAG |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | TP185.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 1.52 |
| Each Width In. | 0.52 |
| Each Height In. | 0.9 |
| Each Weight Lb. | 0.15 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Drop Ceiling T-Bar Track Clips For Attaching Track Lighting |