Floating Canopy - White Finish - Carded
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=TP154 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/TP154_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cETLus |
| Location Rating | Dry |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Plastic |
| Finish | White |
| Dimensions | L: 4.80" x W: 4.88" x H: 1.38" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0677 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923411544 |
| Inner Quantity | 12 |
| Inner Length | 19" |
| Inner Width | 9.25" |
| Inner Height | 6.88" |
| Inner Weight | 5.79 |
| Inner Cubic Ft. | 0.6997 |
| Case UPC | 10045923411547 |
| Case Quantity | 48 |
| Case Length | 20" |
| Case Width | 19" |
| Case Height | 15" |
| Case Weight | 24 |
| Case Cubic Ft. | 3.2986 |
| Catalog Description | Floating Canopy - White Finish - Carded |
| Description | WHITE FLOATING CANOPY |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | TP154.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 2 |
| Each Width In. | 6.5 |
| Each Height In. | 9 |
| Each Weight Lb. | 0.5 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| UL Application | Track |
| For Use With | TH200 |
| For Use With | TH202 |
| For Use With | TH204 |
| For Use With | TH206 |
| For Use With | TH208 |
| For Use With | TH210 |
| For Use With | TH212 |
| For Use With | TH214 |
| For Use With | TH216 |
| For Use With | TH218 |
| For Use With | TH220 |
| For Use With | TH222 |
| For Use With | TH224 |
| For Use With | TH226 |
| For Use With | TH228 |
| For Use With | TH232 |
| For Use With | TH234 |
| For Use With | TH236 |
| For Use With | TH238 |
| For Use With | TH259 |
| For Use With | TH267 |
| For Use With | TH269 |
| For Use With | TH271 |
| For Use With | TH273 |
| For Use With | TH279 |
| For Use With | TH281 |
| For Use With | TH283 |
| For Use With | TH312 |
| For Use With | TH315 |
| For Use With | TH321 |
| For Use With | TH332 |
| For Use With | TH355 |
| For Use With | TH361 |
| For Use With | TH365 |
| For Use With | TH381 |
| For Use With | TH383 |
| For Use With | TH385 |
| For Use With | TH401 |
| For Use With | TH403 |
| For Use With | TH411 |
| For Use With | TH413 |
| For Use With | TH421 |
| For Use With | TH423 |
| For Use With | TH431 |
| For Use With | TH433 |
| For Use With | TH441 |
| For Use With | TH443 |
| For Use With | TH451 |
| For Use With | TH453 |
| For Use With | TH461 |
| For Use With | TH463 |
| For Use With | TH471 |
| For Use With | TH473 |
| For Use With | TK310 |
| For Use With | TK316 |
| For Use With | TK318 |
| For Use With | TK320 |
| For Use With | TK322 |
| For Use With | TK345 |
| For Use With | TK348 |
| For Use With | TK355 |
| For Use With | TK403 |
| For Use With | TK413 |
| For Use With | TK423 |
| For Use With | TR118 |
| For Use With | TR120 |
| For Use With | TR122 |
| For Use With | TR124 |
| For Use With | TH200;TH202;TH204;TH206;TH208;TH210;TH212;TH214;TH216;TH218;TH220;TH222;TH224;TH226;TH228;TH232;TH234;TH236;TH238;TH259;TH267;TH269;TH271;TH273;TH279;TH281;TH283;TH312;TH315;TH321;TH332;TH355;TH361;TH365;TH381;TH383;TH385;TH401;TH403;TH411;TH413;TH42 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Floating Canopy White Finish Carded |