Twist Lock Holder - Incandescent
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=SF77-969 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Wattage | 150 |
| Material | Glass |
| Finish | White |
| Diameter | 5.5" |
| Dimensions | L: 5.50" x W: 5.50" x H: 5.50" x DIA: 5.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0367 |
| Pack Type | Box |
| Case UPC | 10045923779692 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 16" |
| Case Width | 16" |
| Case Height | 17" |
| Case Weight | 16 |
| Case Cubic Ft. | 2.5185 |
| Catalog Description | Twist Lock Holder - Incandescent |
| Description | 5.5" TWIST LOCK HOLDER -INCAND |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | SF77-969.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 4.5 |
| Each Width In. | 3.13 |
| Each Height In. | 4.5 |
| Each Weight Lb. | 1 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| UL Application | Post |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Twist Lock Holder Incandescent |