65 Watt T4 Compact Fluorescent - 6500K - GX10Q-4 base
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S7792 |
| Collection | Generic |
| Lighting Type | Lamps |
| Fixture Type | PL 4-Pin |
| Tariff Code | 8539.31.0050 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Non-Compliant |
| Housing Color | White |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Lead |
| ANSI Base | GX10q-4 |
| Burning Position | Universal |
| CCT Selectable | No |
| Color of Light | Daylight |
| Dimmable | No |
| Avg Rated Hours | 10000 |
| Base | GX10q-4 (4-Pin) |
| Shape | T4 |
| Brightness (Lumens) | 3600 |
| Wattage | 65 |
| Color Temperature (Kelvin) | 6500K |
| Material | Glass |
| Finish | Gloss White |
| Lensed | Yes |
| Lens Finish | Gloss White |
| Three-Way | No |
| MOD | 4.5" |
| MOL | 9.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0508 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923077927 |
| Case Quantity | 6 |
| Case Length | 14" |
| Case Width | 7" |
| Case Height | 6.63" |
| Case Weight | 3.42 |
| Case Cubic Ft. | 0.376 |
| Catalog Description | 65 Watt T4 Compact Fluorescent - 6500K - GX10Q-4 base |
| Description | PLM65 6500K FML65/65 |
| DLC Approved | No |
| UNSPSC | 39101619 |
| CO Terse | Non-Compliant |
| HI Terse | Non-Compliant Effective 1-1-2026 |
| MN Terse | Non-Compliant Effective 1-1-2026 |
| NV Terse | Lawful for sale |
| OR Terse | Non-Compliant |
| RI Terse | Non-Compliant |
| VT Terse | Non-Compliant |
| WA Terse | Lawful for sale |
| Image File Name | S7792.jpg |
| SDS class | CFL_Pin_Based_Lamp |
| Technology | Compact Fluorescent |
| Each Length In. | 13.5 |
| Each Width In. | 6.5 |
| Each Height In. | 1 |
| Each Weight Lb. | 0.57 |
| Company | SATCO |
| Status | Discontinued |
| Product Name | 65W T4 CFL 6500K GX10Q-4 Base |