2.4 Watt miniature - T2 1/2 - 10000 Average rated hours - Miniature Bayonet base - 130 Volt
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S7762 |
| Lighting Type | Lamps |
| Fixture Type | Miniature |
| Tariff Code | 8539.29.4000 |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Lead |
| Amps | 0.018A |
| ANSI Base | BA9s |
| Beam Spread | 360° |
| Burning Position | Universal |
| Candle Power | 0.36 |
| CCT Selectable | No |
| Dimmable | No |
| Avg Rated Hours | 10000 |
| Base | Miniature Bayonet |
| Lamp Filament | CC-7A |
| Shape | T2.5 |
| Voltage | 130 |
| Wattage | 2.4 |
| Finish | Clear |
| Lensed | Yes |
| Lens Finish | Clear |
| Three-Way | No |
| MOD | 0.31" |
| MOL | 1.19" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0029 |
| Pack Type | Egg Crate |
| Quantity In Pack | 10 |
| Case UPC | 10045923077620 |
| Case Quantity | 10 |
| Case Weight | 0.6 |
| Catalog Description | 2.4 Watt miniature - T2 1/2 - 10000 Average rated hours - Miniature Bayonet base - 130 Volt |
| Description | 130MB 130V 2.4W BA9S T2 1/2 |
| DLC Approved | No |
| UNSPSC | 39101612 |
| CO Terse | Lawful for Sale |
| HI Terse | Lawful for Sale |
| NV Terse | Lawful for sale |
| VT Terse | Lawful for sale |
| WA Terse | Lawful for sale |
| Image File Name | S7762.jpg |
| SDS class | Incandescent_Lamp |
| Technology | Incandescent |
| Each Length In. | 4.25 |
| Each Width In. | 1.88 |
| Each Height In. | 0.63 |
| Each Weight Lb. | 0.06 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 2.4W T2 1/2 10000hrs Miniature Bayonet Base 130V |