24 Watt miniature - RP11 - 200 Average rated hours - DC Bay base - 6.2 Volt
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S7041 |
| Lighting Type | Lamps |
| Fixture Type | Miniature |
| ANSI Code | 1134 |
| Tariff Code | 8539.29.3060 |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Lead |
| Amps | 3.870A |
| ANSI Base | BA15d |
| Beam Spread | 360° |
| Burning Position | Universal |
| CCT Selectable | No |
| Dimmable | No |
| Avg Rated Hours | 200 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Lamp Filament | C-2R |
| Shape | RP11 |
| Brightness (Lumens) | 32 |
| Voltage | 6.2 |
| Wattage | 24 |
| Finish | Clear |
| Lensed | Yes |
| Lens Finish | Clear |
| Three-Way | No |
| MOD | 1.38" |
| MOL | 2.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0031 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923070416 |
| Case Quantity | 10 |
| Catalog Description | 24 Watt miniature - RP11 - 200 Average rated hours - DC Bay base - 6.2 Volt |
| Description | 1134 6.2V 24W BA15D RP11 C2R |
| DLC Approved | No |
| UNSPSC | 39101612 |
| CO Terse | Lawful for Sale |
| HI Terse | Lawful for Sale |
| NV Terse | Lawful for sale |
| VT Terse | Lawful for sale |
| WA Terse | Lawful for sale |
| Image File Name | S7041.jpg |
| SDS class | Incandescent_Lamp |
| Technology | Incandescent |
| Each Length In. | 1.38 |
| Each Width In. | 1.38 |
| Each Height In. | 2.81 |
| Each Weight Lb. | 0.04 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 24W RP11 200 Avg Hrs DC Bay Base 6.2V |