2 Steel Nipples - 1/8 IPS - Running Thread - 5" Length
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S70-605 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.19.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Carded |
| Inner UPC | 20045923706053 |
| Inner Quantity | 12 |
| Case UPC | 10045923706056 |
| Case Length | 14.5" |
| Case Width | 11.75" |
| Case Height | 10.44" |
| Case Weight | 20 |
| Case Cubic Ft. | 1.0293 |
| Catalog Description | 2 Steel Nipples - 1/8 IPS - Running Thread - 5" Length |
| Description | 2 1/8 IPS RUNNING THRD 5" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | S70-605.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 2 Steel Nipples 1/8 IPS Running Thread 5" Length |