1/8 IPS Nipples - 4-1"
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S70-176 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.19.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Carded |
| Inner UPC | 20045923701768 |
| Inner Quantity | 12 |
| Case UPC | 10045923701761 |
| Case Length | 14.5" |
| Case Width | 11.75" |
| Case Height | 10.38" |
| Case Weight | 9.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.0234 |
| Catalog Description | 1/8 IPS Nipples - 4-1" |
| Description | 4-1" 1/8IPS NIPPLES |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | S70-176.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1/8 IPS Nipples 4-1" |