Keyless Standard Porcelain Socket
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S70-409 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Carded |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923704097 |
| Inner Quantity | 6 |
| Case UPC | 10045923704090 |
| Case Quantity | 72 |
| Case Length | 19" |
| Case Width | 15.38" |
| Case Height | 8.25" |
| Case Weight | 15 |
| Case Cubic Ft. | 1.3951 |
| Catalog Description | Keyless Standard Porcelain Socket |
| Description | KEYLESS STD PORCELAIN SOCKET |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | S70-409.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.179 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Keyless Porcelain Socket |