5 Clear Crystal Prisms - 3 in. - 5-Card
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S70-312 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Clear Glass |
| Diameter | 0.63" |
| Dimensions | L: 3.50" x W: 0.63" x H: 0.63" x DIA: 0.63" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0096 |
| Pack Type | Carded |
| Quantity In Pack | 5 |
| Inner UPC | 20045923703120 |
| Inner Quantity | 6 |
| Inner Length | 7" |
| Inner Width | 3.75" |
| Inner Height | 5" |
| Inner Weight | 1.42 |
| Inner Cubic Ft. | 0.076 |
| Case UPC | 10045923703123 |
| Case Quantity | 72 |
| Case Length | 14.25" |
| Case Width | 11.75" |
| Case Height | 10.75" |
| Case Weight | 3.63 |
| Case Cubic Ft. | 1.0416 |
| Catalog Description | 5 Clear Crystal Prisms - 3 in. - 5-Card |
| Description | 5-3" CLEAR "U" DROPS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | S70-312.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 7 |
| Each Width In. | 4.75 |
| Each Height In. | 0.5 |
| Each Weight Lb. | 0.19 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 5 Clear Crystal Prisms 3 in. 5-Card |