2-1/8IPS COUPLING
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S70-162 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Brass |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0033 |
| Pack Type | Carded |
| Quantity In Pack | 2 |
| Case UPC | 10045923701624 |
| Case Length | 14.5" |
| Case Width | 11.63" |
| Case Height | 10.25" |
| Case Weight | 6 |
| Case Cubic Ft. | 1.0003 |
| Catalog Description | 2-1/8IPS COUPLING |
| Description | 2-1/8IPS COUPLING |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | S70-162.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 0.47 |
| Each Width In. | 3.5 |
| Each Height In. | 3.5 |
| Each Weight Lb. | 0.025 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 2 1/8 IPS Couplings |