MB1X22&32/W SOCKET - # of lamps: 2 - FC8 & FC12 - Circline Instant Start, < 10% THD, Dedicated Voltage Ballast
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S5298 |
| Collection | Generic |
| Lighting Type | Ballasts |
| Tariff Code | 8504.10.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Voltage | 120 |
| Bulbs | 2 |
| Dimensions | L: 6" x W: 1.70" x H: 1.10" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0061 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 847995002271 |
| Case Quantity | 20 |
| Case Length | 12.68" |
| Case Width | 8" |
| Case Height | 5.5" |
| Case Weight | 16 |
| Case Cubic Ft. | 0.3229 |
| Catalog Description | MB1X22&32/W SOCKET - # of lamps: 2 - FC8 & FC12 - Circline Instant Start, < 10% THD, Dedicated Voltage Ballast |
| Description | DB2S2232RS120NW/SO1XFC8 & FC12 |
| UNSPSC | 39111801 |
| Image File Name | S5298.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 6 |
| Each Width In. | 1.75 |
| Each Height In. | 1 |
| Each Weight Lb. | 0.8 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Voltage Text | AC Only |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | MB1X22&32/W SOCKET 2 Lamps Circline Instant Start |