FS/25 Starter with condensor - 25W - FSV25 FS1P 42513 42512
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S2898 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8504.10.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 110 |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0168 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 25 |
| Inner UPC | 20045923028988 |
| Inner Quantity | 25 |
| Inner Length | 8.9" |
| Inner Width | 8.9" |
| Inner Height | 8.9" |
| Inner Weight | 7.91 |
| Inner Cubic Ft. | 0.408 |
| Case UPC | 10045923028981 |
| Case Quantity | 2000 |
| Case Length | 18.58" |
| Case Width | 9.65" |
| Case Height | 18.58" |
| Case Weight | 33.07 |
| Case Cubic Ft. | 1.9279 |
| Catalog Description | FS/25 Starter with condensor - 25W - FSV25 FS1P 42513 42512 |
| Description | FS25 STARTER W/CONDENSOR |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | S2898.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 4.25 |
| Each Width In. | 4.25 |
| Each Height In. | 1.61 |
| Each Weight Lb. | 0.37 |
| UL Application | For electric discharge lamps (25W) |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | FS/25 Starter with condensor 25W FSV25 FS1P 42513 42512 |