Wallplate For Dimmers And Sensors - 6-Gang - Ivory Finish - Lutron
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=96-622 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Plastic |
| Dimensions | L: 4.69" x W: 12" x H: 0.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0629 |
| Pack Type | Box |
| Case UPC | 50027557513673 |
| Case Quantity | 8 |
| Case Length | 13.5" |
| Case Width | 11.38" |
| Case Height | 6.75" |
| Case Weight | 5.1 |
| Case Cubic Ft. | 0.6001 |
| Catalog Description | Wallplate For Dimmers And Sensors - 6-Gang - Ivory Finish - Lutron |
| Description | CLARO 6 GANG WALLPLATE IV |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 96-622.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 13.13 |
| Each Width In. | 6 |
| Each Height In. | 1.38 |
| Each Weight Lb. | 0.52 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Wallplate For Dimmers Sensors 6-Gang Ivory Lutron |