25 Foot, 3 Wire Black Metal Trouble Light With Cage And Yellow Outlet - Indoor And Outdoor Use - 0.625A-120V - 75W Max
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-5050 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| CA Prop 65 | Diisononyl Phthalate (DINP) |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 75 |
| Material | Metal |
| Finish | Metal Plain |
| Footage | 25 |
| Wire Color | Black |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Sleeve |
| Case UPC | 10045923950503 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 16.75" |
| Case Width | 17" |
| Case Height | 10" |
| Case Weight | 31 |
| Case Cubic Ft. | 1.6479 |
| Catalog Description | 25 Foot, 3 Wire Black Metal Trouble Light With Cage And Yellow Outlet - Indoor And Outdoor Use - 0.625A-120V - 75W Max |
| Description | BLK METAL TROUBLE LT W/ CAGE |
| UNSPSC | 39111616 |
| Image File Name | 93-5050.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 25 Black Metal Trouble Light 0.625A-120V |