Lighting Bulk Wire - 18/3 SVT Rayon Braid 105C - 300V - 250 Foot/Spool - Black
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-369 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.49.9000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | UL |
| Finish | Black |
| Wire Cord Length | 3000" |
| Wire Color | Black |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.3472 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923933698 |
| Case Quantity | 2 |
| Case Weight | 24.574 |
| Catalog Description | Lighting Bulk Wire - 18/3 SVT Rayon Braid 105C - 300V - 250 Foot/Spool - Black |
| Description | 18/3 SVT BLACK RAYON BRAID |
| Wire Length | 3000" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 93-369.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 10 |
| Each Width In. | 10 |
| Each Height In. | 6 |
| Each Weight Lb. | 12.288 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 18/3 SVT Rayon Braid 105C 300V 250 Spool Black |