Lighting Bulk Wire - 18/1 Solid 105C AWM TFN-PVC - Nylon - 500 Foot/Spool - Yellow
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-347 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.49.9000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | UL |
| Finish | Yellow |
| Wire Cord Length | 6000" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Case Quantity | 4 |
| Case Length | 8" |
| Case Width | 8.25" |
| Case Height | 11" |
| Case Cubic Ft. | 0.4201 |
| Catalog Description | Lighting Bulk Wire - 18/1 Solid 105C AWM TFN-PVC - Nylon - 500 Foot/Spool - Yellow |
| Description | YELLOW 18/1 SOLID TFN 500 FT. |
| Wire Length | 6000" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 93-347.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Lighting Bulk Wire 18/1 Solid 105C AWM TFN-PVC Nylon 500 Foot |