Lighting Bulk Wire - 18/1 Stranded UL 1316 105C AWM TFN-PVC Nylon - 1000 Foot/Spool - Black
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-330 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.49.9000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Finish | Black |
| Wire Color | Black |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923933308 |
| Case Quantity | 4 |
| Case Length | 14.57" |
| Case Width | 14.57" |
| Case Height | 6.69" |
| Case Cubic Ft. | 0.8219 |
| Catalog Description | Lighting Bulk Wire - 18/1 Stranded UL 1316 105C AWM TFN-PVC Nylon - 1000 Foot/Spool - Black |
| Description | 18/1 STRANDED TFFN 105 DEG |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 93-330.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 8.22 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Lighting Bulk Wire 18/1 Stranded UL 1316 105C 1000 Foot Black |