Lamp And Lighting Bulk Wire - 18/2 SPT-2 105C - 2500 Foot/Reel - Black
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-308 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.49.9000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | Black |
| Wire Color | Black |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923933087 |
| Case Quantity | 1 |
| Case Length | 16.14" |
| Case Width | 16.14" |
| Case Height | 10.63" |
| Case Cubic Ft. | 1.6025 |
| Catalog Description | Lamp And Lighting Bulk Wire - 18/2 SPT-2 105C - 2500 Foot/Reel - Black |
| Description | 18/2 SPT-2 BLACK 2500 FT SPOOL |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 93-308.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 71.22 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 18/2 SPT-2 105C 2500 Reel Black |