8 Ft. Cord Sets with Line Switches All Cord Sets - Molded Plug Tinned tips 3/4" Strip with 2" Slit Switch 24" From Free End 36" Hank - 200 Ctn
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-968 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wattage | 1250 |
| Wire Color | Clear Silver |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Case UPC | 10045923909686 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 18.11" |
| Case Width | 12.99" |
| Case Height | 11.02" |
| Case Weight | 50 |
| Case Cubic Ft. | 1.5003 |
| Catalog Description | 8 Ft. Cord Sets with Line Switches All Cord Sets - Molded Plug Tinned tips 3/4" Strip with 2" Slit Switch 24" From Free End 36" Hank - 200 Ctn |
| Description | 8' CLEAR SILVER CORD SET W/SWI |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-968.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.25 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 8 Ft. Cord Sets Molded Plug 200 Ctn |