Quick Connect Plug - Non Polarized - 18/2-SPT-1 - 10A-125V - White Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-631 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | UL |
| Voltage | 125 |
| Finish | White |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923906319 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 12.2" |
| Case Width | 9.84" |
| Case Height | 7.48" |
| Case Weight | 9 |
| Case Cubic Ft. | 0.5197 |
| Catalog Description | Quick Connect Plug - Non Polarized - 18/2-SPT-1 - 10A-125V - White Finish |
| Description | WHITE EASY PLUG |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-631.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.04 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Quick Connect Plug 18/2-SPT-1 10A-125V White |