1/8 IP Steel Nipple - Yellow Zinc Plated - 36" Length - 3/8" Wide
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-5199 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.19.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Yellow Zinc Plated |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Diameter | 0.38" |
| Dimensions | L: 36" x W: 0.38" x H: 0.38" x DIA: 0.38" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923000666 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 36.61" |
| Case Width | 4.33" |
| Case Height | 3.94" |
| Case Weight | 38.8 |
| Case Cubic Ft. | 0.3614 |
| Catalog Description | 1/8 IP Steel Nipple - Yellow Zinc Plated - 36" Length - 3/8" Wide |
| Description | 1/8 x 36" NIPPLE YZP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-5199.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.389015609 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1/8 IP Steel Nipple Yellow Zinc Plated 36" Length 3/8" Wide |