Plastic Connector For 105C Supply Wire - 300V - Small - 4 #18 Max
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-469 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.4020 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | UL |
| Material | Plastic |
| Finish | Cream |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923904698 |
| Case Quantity | 20000 |
| Case Length | 14.75" |
| Case Width | 11" |
| Case Height | 14" |
| Case Weight | 38.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.3145 |
| Catalog Description | Plastic Connector For 105C Supply Wire - 300V - Small - 4 #18 Max |
| Description | SMALL WIRE CONNECTOR AP-3 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-469.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.012 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Plastic Connector For 105C Supply Wire |