ADJ SOCKET MED BASE W/SWITCH
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-424 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 250 |
| Finish | Black Accents |
| Cap | 1/8 IPS |
| Max. Height | 5.5" |
| Switch Type | On-Off |
| Dimensions | H: 5.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923904247 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 14" |
| Case Width | 10.25" |
| Case Height | 10.25" |
| Case Weight | 24.19 |
| Case Cubic Ft. | 0.8512 |
| Catalog Description | ADJ SOCKET MED BASE W/SWITCH |
| Description | ADJ SOCKET MED BASE W/SWITCH |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-424.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.1 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Inside Extrusion with Paper Liner |