Light Steel Washer - 1/8 IP Slip - 24 Gauge - Brass Plated Finish - 1" Diameter
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-385 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.22.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Taiwan |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Brass Plated |
| Gauge | 24 |
| Gauge Type | Metal |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP Slip |
| Diameter | 1" |
| Dimensions | DIA: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923903851 |
| Case Quantity | 5000 |
| Case Length | 9.84" |
| Case Width | 8.66" |
| Case Height | 5.91" |
| Case Weight | 22 |
| Case Cubic Ft. | 0.2914 |
| Catalog Description | Light Steel Washer - 1/8 IP Slip - 24 Gauge - Brass Plated Finish - 1" Diameter |
| Description | 1"X1/8 STEEL WASHER, BRASS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-385.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.014 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Light Steel Washer 1/8 IP Slip 24 Gauge Brass Plated 1" |