Light Steel Washer - 1/8 IP Slip - 24 Gauge - Brass Plated Finish - 3/4" Diameter
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-384 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.22.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Taiwan |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Brass Plated |
| Gauge | 24 |
| Gauge Type | Metal |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP Slip |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | DIA: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923903844 |
| Case Quantity | 5000 |
| Case Length | 7.87" |
| Case Width | 7.87" |
| Case Height | 5.12" |
| Case Weight | 101.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.1835 |
| Catalog Description | Light Steel Washer - 1/8 IP Slip - 24 Gauge - Brass Plated Finish - 3/4" Diameter |
| Description | 3/4X1/8 SLIP STEEL WASHER BR |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-384.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.03 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Light Steel Washer 1/8 IP Slip 24 Gauge |