Plastic Drip Candle Cover - White Plastic With Gold Drip - 13/16" Inside Diameter - 7/8" Outside Diameter - 2" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1509 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Plastic |
| Finish | White |
| Diameter | 0.88" |
| Dimensions | L: 0.88" x W: 0.88" x H: 2" x DIA: 0.88" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923915090 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Weight | 6 |
| Catalog Description | Plastic Drip Candle Cover - White Plastic With Gold Drip - 13/16" Inside Diameter - 7/8" Outside Diameter - 2" Height |
| Description | 2" CANDELABRA COVER WHT/GOLD D |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1509.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.019 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Plastic Drip Candle Cover White Plastic with Gold Drip 13/16" |