Steel Pipe - 1/8 IP - 12" Length - 3/4" Threaded On Both Ends
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-268 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.19.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Brass Plated |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | L: 12" x W: 0.75" x H: 0.75" x DIA: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923902687 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 12.2" |
| Case Width | 7.87" |
| Case Height | 4.72" |
| Case Weight | 34 |
| Case Cubic Ft. | 0.2623 |
| Catalog Description | Steel Pipe - 1/8 IP - 12" Length - 3/4" Threaded On Both Ends |
| Description | 12" BRASS PLTD PIPE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-268.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.14 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Steel Pipe 1/8 IP 12" Length 3/4" Threaded On Both Ends |