Brushed Nickel Finish w/Matching Screw Collar Loop Diameter 5-1/2" Center Hole 11/16" Height 2-1/4"
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2490 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Brushed Nickel |
| Center Hole Diameter | 1.063 |
| Max Load | 25 |
| Diameter | 5.5" |
| Dimensions | L: 5.50" x W: 5.50" x H: 2.25" x DIA: 5.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923924900 |
| Catalog Description | Brushed Nickel Finish w/Matching Screw Collar Loop Diameter 5-1/2" Center Hole 11/16" Height 2-1/4" |
| Description | BRUSHED NIC 2 STEP CANOPY |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2490.jpg |
| Includes | Hardware |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Brushed Nickel Finish Screw Collar Loop 5-1/2" D. |