2-Light Bent Glass Fixture Holder - White Finish - 4-3/4" Diameter - 5" Height - Includes Hardware
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-234 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.19.6010 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Material | Metal |
| Finish | White |
| Diameter | 4.75" |
| Dimensions | L: 4.75" x W: 4.75" x H: 5" x DIA: 4.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923902342 |
| Case Quantity | 25 |
| Case Length | 11" |
| Case Width | 24.75" |
| Case Height | 5.25" |
| Case Weight | 12.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.8271 |
| Catalog Description | 2-Light Bent Glass Fixture Holder - White Finish - 4-3/4" Diameter - 5" Height - Includes Hardware |
| Description | FIX/BENT GLASS DISHES/NO SW |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-234.jpg |
| Includes | Hardware |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.449 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 2-Light Bent Glass Fixture Holder White Finish 4-3/4" Diameter |