3-Way Canopy Switch - 2 Circuit - 4 Position With Metal Chain, White Cord And Bell - 6A-125V, 3A-250V Rating - Brass Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2260 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.50.9065 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | RU |
| Finish | Brass Plated |
| Bushing | 3/8" |
| Strip | 3/4" |
| Switch Type | 4 Position |
| Wire Cord Length | 6" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923922609 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 18.5" |
| Case Width | 11.61" |
| Case Height | 8.66" |
| Case Weight | 31.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.0764 |
| Catalog Description | 3-Way Canopy Switch - 2 Circuit - 4 Position With Metal Chain, White Cord And Bell - 6A-125V, 3A-250V Rating - Brass Finish |
| Description | 3 WAY PULL CHAIN SW BR PLATED |
| Wire Length | 6" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2260.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.07 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Leads | No |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 3-Way Canopy Switch 2 Circuit 4 Position with Metal Chain |